Futurs alumnes 2021-2022

 

VOLEU CONÈIXER LA NOSTRA ESCOLA? 

Per a demanar informació i sol·licitar una entrevista personalitzada, feu click al botó de més avall i seleccioneu l'etapa que us interessa.


 

PREVISIÓ DE LES DATES DEL PROCÉS DE PREINSCRIPCIÓ QUE ESTABLEIX EL DEPARTAMENT D'EDUCACIÓ PER AL CURS ESCOLAR 2021-2022

Presentació de sol·licituds de preinscripció

· Educació infantil de segon cicle i educació primària: del 15 al 24 de març de 2021

· Educació secundària obligatòriadel 17 al 24 de març de 2021

· Batxilleratde l'11 al 17 de maig de 2021

 

EL NOSTRE CENTRE

El Col·legi Lestonnac és un referent educatiu a la nostra ciutat i és per això que seguim treballant de manera integral les dimensions que facilitaran que els nostres alumnes siguin persones competents i compromeses en l'àmbit personal, social i professional amb un alt grau de preparació.

 

FAMÍLIA I COL·LEGI

Sabem de la importància de la relació família/escola i és per això que oferim la màxima qualitat i compromís, així com un acolliment i una educació personalitzada dels nostres alumnes i de les seves famílies: "Educar en comunitat des d'un Projecte comú".

 

BENVINGUTS/DES A LA FAMÍLIA DE LESTONNAC!