Exposició "Mirades"

El nostre centre educatiu acollirà fins el proper 30 de novembre l’exposició itinerant de la FISC (Fundació Internacional de la Companyia de Maria) que porta per títol “Mirades”. Es tracta d’un recull de suggerents fotografies humanes del barri NUEVA VIDA de Nicaragua. Aquesta població es va crear l’any 1998 arran de l’arribada de milers de refugiats que van patir les conseqüències del devastador huracà Mitch.

 

La FISC es fa present en aquest barri per donar la mà, estimar i dignificar la vida dels seus habitants.

Esteu totes i tots convidats per a participar del missatge de fraternitat, humanitat i vida que expressen les mirades protagonistes en cadascuna de les fotografies exposades a l’entrada de la nostra escola.

També us informem que, com cada any, podreu adquirir productes de la FISC a la sala d’espera. L’horari serà de dilluns a dimecres, de tres quarts d’una a un quart de dues del migdia i de tres quarts de cinc a un quart de sis de la tarda.